• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

بهترین زمان تمدید بوتاکس

بهترین زمان تمدید بوتاکس چه موقعی است؟ آیا باید برای تمدید بوتاکس اقدام کرد؟

مزایای تمدید به موقع بوتاکس چیست؟ تمدید بوتاکس در طولانی مدت و کوتاه مدت چگونه است؟

بهترین زمان تمدید بوتاکس – همان طور که می دانید بوتاکس یکی از روش های جوان سازی پوست است که امروزه تعداد بیشماری از آقایان و بانوان برای انجام آن اقدام می کنند. همچنین مسلما همه شما می دانید که بوتاکس یک تکنیک دائمی نیست و نتیجه آن پس از گذشت مدت زمانی از بین می رود و به تمدید نیاز دارد.

به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که این مطلب را برای شما عزیزان آماده کنیم تا با بهترین زمان تمدید بوتاکس آشنا شوید.

برای خدمات پوست می توانید از طریق لینک با ما در ارتباط باشید.

هیچ کس از پیر و چروکیده شدن پوست خود راضی نیست. در واقع همه ما دوست داریم همیشه پوستی شاداب و جوان داشته باشیم. اما حتی اگر چروک‌های پوست صورت شما زیاد شده است، خوشبختانه اقدامات زیبایی زیادی همانند بوتاکس وجود دارد که کمک می‌کنند دوباره چهره زیبا و بشاش خود را به دست بیاورید.

البته باید این موضوع را در نظر بگیرید که اثر این قبیل روش‌ها کاملاً موقتی است و در عرض چند ماه تا نهایتاً یک سال به طور کامل از بین می‌روند. بنابراین لازم است دوباره برای تمدید، اقدام کنید. این موضوع در مورد بوتاکس نیز صدق می‌کند.

پس اگر می‌خواهید از طریق تزریق بوتاکس به مشکل چین و چروک‌های صورت خود پایان دهید باید بدانید که بهترین زمان تمدید بوتاکس چه زمانی است. در این مطلب این سؤال پاسخ خواهیم داد.

 

ماندگاری بوتاکس چه قدر است؟

همان گونه که گفتیم بوتاکس تأثیر موقت دارد بنابراین اگر دوست دارید چهره شما همیشه شاداب بماند باید در زمان‌های مشخص برای تزریق مجدد بوتاکس اقدام کنید.

در نتیجه موضوعی که باید در مورد آن صحبت کنیم بحث عوامل مؤثر بر مدت زمان ماندگاری تزریق بوتاکس است. مهمترین عواملی که دوام و ماندگاری اثر تزریق بوتاکس را تعیین می‌کنند عبارتند از:

 • مهارت متخصص در تزریق بوتاکس
 • میزان بوتاکس تزریق شده در صورت
 • میزان توجه به نکات مراقبتی بعد از تزریق به خصوص در دو هفته اول
 • نوع بوتاکس تزریق شده

برای مثال اگر شما در یک تا دو هفته اول به محیط‌های گرم بروید، بوتاکس در زیر پوست حرکت می‌کند و در نتیجه دو اتفاق رخ می‌دهد. از یک سو بوتاکس به ناحیه غیر هدف می‌رود و از طریق فلج کردن عضلات غیر هدف باعث بد فرم شدن صورت شما می‌شود. از سوی دیگر ماندگاری تزریق بوتاکس نیز کم خواهد شد.

از دیگر نکات مراقبتی بعد از تزریق بوتاکس این است که شما باید روز‌ها آب بیشتری مصرف کنید. به خصوص اگر تزریق را در تابستان انجام می‌دهید، این موضوع اهمیت بیشتری دارد. توجه داشته باشید که خشکی پوست باعث تجزیه بوتاکس می‌شود. بنابراین با مصرف آب کافی، به تامین رطوبت پوست و ماندگاری اثر بوتاکس کمک کنید.

بوتاکس بر اساس نوع و برند آن دارای ماندگاری متفاوتی است و برخی از انواع بوتاکس به میزان 2 الی 4 ماه ماندگاری و دوام دارد، در حالی که انواع دیگر بوتاکس به میزان 6 ماه الی یک سال دوام و ماندگاری دارند که البته با رعایت مسائل متفاوتی می توان میزان دوام و ماندگاری بوتاکس را افزایش داد و یکی از این راهکار ها که باعث افزایش دوام و ماندگاری بوتاکس می شود، تمدید به موقع بوتاکس است.

 

علت اهمیت تمدید بوتاکس چیست؟

تمدید بوتاکس به صورت کلی باعث می شود تا توانایی ماهیچه مورد نظر به مرور زمان کاهش پیدا کند و به این شکل دوام و ماندگاری بوتاکس تزریق شده افزایش یابد. در این میان اگر فواصل تزریق بوتاکس کوتاه باشد، ممکن است که بوتاکس بر روی ماهیچه تاثیری نگذارد ولی اگر فواصل تزریق بوتاکس و تمدید آن طولانی باشد نیز در مدت موجود در میان تزریق اول و تزریق دوم، ممکن است که چین و چروک هایی به صورت مجدد ایجاد شوند و تاثیرات بوتاکس در ناحیه مورد نظر کاهش پیدا کند.

 

بهترین زمان تمدید بوتاکس چه موقع است؟

 همانگونه که در ابتدای مطلب گفته شد شما نمی‌توانید از تزریق بوتاکس نتیجه دائمی انتظار داشته باشید بلکه تزریق بوتاکس در بهترین حالت ممکن و به شرط اینکه از پوست خود به خوبی مراقبت کنید، ۶ ماه بیشتر دوام ندارد. اما اگر می‌خواهید مجدداً بوتاکس تزریق کنید، باید قبل از اینکه نتیجه تزریق قبلی از بین برود، اقدامات لازم را انجام دهید.

برخی افراد به اشتباه این تصور را دارند که بهترین زمان تمدید بوتاکس دقیقاً زمانی است که اثر تزریق قبلی به طور کامل از بین رفته است. ما چنین ذهنیتی را رد می‌کنیم چون در این صورت حتی نیاز است بوتاکس بیشتری به پوست شما تزریق شود تا دوباره چهره به حالت قبل خود باز گردد. از طرف دیگر فاصله زمانی بین دو تزریق نباید بیش از اندازه به هم نزدیک باشد.

چون در این صورت عوارض جبران‌ناپذیر همانند فلج دائمی عضلات را به همراه خواهد داشت. در نتیجه با توجه به آنچه که گفته شد، بهترین زمان تمدید بوتاکس حداقل سه ماه بعد از تزریق قبلی است. با این حال متخصص باید وضعیت پوست شما را بررسی کند. در صورتی که متوجه شود نتیجه تزریق قبلی هنوز دوام دارد، از شما می‌خواهد که تزریق مجدد بوتاکس را برای مدتی به تعویق بیندازید.

برای تزریق و تمدید بوتاکس باید این کار را در زمان مناسب خود انجام داد. به عبارت دیگر اگر تمدید بوتاکس در زمان مناسب آن انجام نشود، نتیجه مناسبی را نمی گذارد و ممکن است که بی ثمر واقع شود.

تمدید بوتاکس از اهمیت زیادی برخوردار است و باید حتما در زمان مشخص شده در خصوص آن برای انجام این کار اقدام شود که معمولا زمان مناسب برای تمدید بوتاکس توسط پزشک معالج مطرح می شود.

به صورت کلی تمدید بوتاکس باید حداقل دو مرتبه پس از اولین تزریق انجام شود تا نتیجه و تاثیرگذاری خوبی داشته باشد و در صورتی که از انواع با کیفیت بوتاکس استفاده شود که دوام و ماندگاری بسیار بالایی دارد، بهترین زمان تمدید بوتاکس در این خصوص، در حدود 4 الی 7 ماه بعد از گذشت اولین روز از تزریق بوتاکس می باشد.

البته باید بگوییم که این مساله و بهترین زمان تمدید بوتاکس بر اساس نوع پوست هر شخصی و با توجه به نقاطی که بوتاکس در آنها تزریق شده است، ممکن است که متفاوت باشد.

 

بهترین زمان تمدید بوتاکس – مزایای تمدید به موقع بوتاکس چیست؟

در صورتی که برای تمدید بوتاکس، بهترین زمان تمدید بوتاکس را در نظر بگیرید، از مزایای ذکر شده در قسمت زیر بهره مند می شوید:

 • افزایش مدت دوام و ماندگاری بوتاکس
 • کمک به دوام بوتاکس در طولانی مدت
 • دریافت نتیجه موفقیت آمیزتر
 • جلوگیری از بروز چین و چروک ها به صورت مجدد
 • دریافت تاثیرات بیشتر از تزریق بوتاکس

 

چند بار در سال می توان به تمدید بوتاکس پرداخت؟

در خصوص این مساله باید اشاره کنیم که خوشبختانه تعداد دفعات تمدید بوتاکس در طول سال هیچ محدودیتی ندارد و مشکلی را ایجاد نمی کند. اما با این وجود بهتر است که برای تزریق بوتاکس به فواصل زمانی مناسب برای انجام این کار توجه شود و با مشورت پزشک معالج تزریقات و تمدیدات بوتاکس را در زمان های مناسب برای آن انجام داد.

به عبارت دیگر برای تمدید بوتاکس تنها موضوع مهمی که باید به آن توجه شود، زمان بندی مناسب برای تمدید بوتاکس است و تعداد دفعات تکرار و تمدید بوتاکس  حتی اگر از دو بار در سال هم بیشتر شوند، هیچ مشکلی را برای شخص ایجاد نمی کند.

سخن پایانی:

متأسفانه بعضی از افراد برای تزریق بوتاکس به سراغ سالن‌ها زیبایی ‌می‌روند اما باید بدانید که آرایشگران اصلاً تخصصی در زمینه آناتومی بدن ندارند و در نتیجه نمی‌توانند دوز مناسب تزریق بوتاکس و همچنین بهترین زمان تمدید بوتاکس تعیین کنند.

در چنین شرایطی ممکن است تزریقی در زمان‌های بسیار کوتاه انجام گرفته و فلج دائمی در عضلات صورت رخ بدهد. بهترین کاری که شما می‌توانید انجام دهید این است که به سراغ کلینیک‌های مجهز همانند مدرن کلینیک بروید تا فرآیند تزریق تحت نظر متخصص انجام شود و از طرف دیگر متخصص براساس میزان بوتاکس تزریق شده و همچنین میزان ماندگاری اثر تزریق قبلی، بتواند بهترین زمان تمدید بوتاکس را برای شما مشخص کند.

 

دوستان و هموطنان عزیز چنانچه تزریق بوتاکس انجام داده اید و قصد تمدید آن را دارید، با توجه به مطالبی که در خصوص تمدید بوتاکس مطرح کردیم، حتما از پزشک معالج خود در رابطه با بهترین زمان تمدید بوتاکس مشورت بگیرید زیرا ممکن است شرایط پوستی شما به گونه ای باشد که بهترین زمان تمدید بوتاکس برایتان با آنچه ما در این مطلب ذکر کردیم، تفاوت داشته باشد.

از این رو بهترین راهنمایی را می توانید از پزشک معالج خود دریافت کنید. 

 

منبع : ویکی پدیا

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۳ رای

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

راهنمای انتخاب رنگ ابرو برای کاشت

راهنمای انتخاب رنگ ابرو برای کاشت

فهرست محتوا Toggle انتخاب بهترین رنگ ابرو برای کاشتدر کاشت ابرو می‌توان رنگ ابرو را انتخاب کرد؟نکاتی برای انتخاب رنگ ابرو انتخاب رنگ ابرو برای کاشت، مسئله ای است که فرد باید با پزشک مشاور خود صحبت کند ... (ادامه)

ترک پوست سر پس از کاشت مو

دلایل ترک پوست سر پس از کاشت مو چیست؟

ترک پوست سر پس از کاشت مو به چه دلیل رخ می دهد؟ این عارضه ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. از جمله اینکه بعد از کاشت مو، معمولا پوست سر به دلیل عفونت یا تحریک پوست، التهاب پیدا می کند و به ترک... (ادامه)

آیا پیوند مو از شخصی به شخص دیگر امکان پذیر است؟

پیوند مو از شخصی به شخص دیگر امکان پذیر است؟

پیوند مو از شخصی به شخص دیگر امکان پذیر است؟ بلی، پیوند مو یک روش پیشرفته و دقیق است که توسط جراحان ماهر، با استفاده از تکنیک های مدرن انجام می شود. این روش به طور کلی به دو نوع FUT و FUE تقسیم می شود. در روش... (ادامه)


تماس باما

 • 021-87700000
 • 0912-1181818

آدرس

تهران، مرزداران، بلوار اریا فر، نبش کوچه لاله، پلاک 1

قوانین و مقررات

2022 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار