• همه روزه ۸:۰۰ صبح الی ۹:۰۰ شب

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ چیست؟ آیا بعد از انجام میکرونیدلینگ باید مراقبت های خاصی انجام شود؟

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ – معمولا اموری که به صورت تهاجمی و یا کم تهاجمی برای افراد انجام می شوند، به رعایت مراقبت هایی پیش از جراحی و پس از جراحی نیاز دارند که میکرونیدلینگ نیز به عنوان یک روش کم تهاجمی به رعایت مراقبت های مخصوصی نیازمند است و باید نکات مورد نظر توسط افراد به خوبی رعایت شوند تا نتیجه حاصل از امور انجام شده رضایت بخش باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد خدمات پوست از طریق لینک با ما در ارتباط باشید.

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ از جمله روش هایی است که برای جوان سازی و پاکسازی پوست صورت انجام می شود و در این روش از تعداد زیادی سوزن بسیار ریز نانو استفاده می شود که این سوزن ها به دستگاهی به نام کارتریج متصل هستند و سپس بعد از انجام بی حسی موضعی بر روی صورت، سوزن ها به لایه زیرین پوست وارد می شوند و سپس به این صورت باعث لایه برداری پوست می گردند.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ چیست؟

بعد از اینکه میکرونیدلینگ برای شخصی انجام می شود، فرد مورد نظر باید تمامی مراقبت های ذکر شده در قسمت زیر را انجام دهد:

پرهیز از استحمام به مدت سه روز:

زمانی که میکرونیدلینگ انجام می شود، پوست بر اثر برخورد با تعداد زیادی سوزن ملتهب می شود و در این صورت باید به مدت سه روز از استحمام خودداری شود تا التهابات پوست صورت کمی بهبود یابد.

پرهیز از شست و شوی صورت به مدت سه روز:

نه تنها استحمام در مدت این سه روز ممنوع است، بلکه به مدت سه روز نباید پوست را با آب تماس داد و مورد شست و شو قرار داد حتی در صورتی که برای شست و شوی صورت فقط از آب خالی استفاده شود نیز باز هم انجام این کار ممنوع است.

استفاده از کرم های تجویز شده توسط پزشک:

یکی از مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ، استفاده از کرم های مخصوص است که معمولا بعد از انجام میکرونیدلینگ به فرد مورد نظر توصیه می شود که از کرم های ترمیم کننده پوست استفاده کند و تمام صورت خود را با استفاده از این کرم به میزان سه بار در روز چرب کند. با کمک این کرم ها می توان بهبودی پوست را در مدت زمان زودتری حاصل کرد.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ – پرهیز از دستکاری کردن پوست صورت:

پس از انجام میکرونیدلینگ به بیمار توصیه می شود که از دستکاری کردن پوست خودداری کند زیرا در این صورت با وجود حساس شدن پوست ممکن است که پوست صورت آسیب ببیند و در نتیجه باید به شدت از دستکاری کردن پوست صورت بعد از میکرونیدلینگ خودداری شود.

پرهیز از قرار گرفتن در زیر نور مستقیم خورشید به مدت 2 هفته:

پس از انجام دادن میکرونیدلینگ بهتر است که به مدت دو هفته از قرار گرفتن در زیر تابش نور مستقیم خورشید پرهیز شود. زیرا در این مدت زمان پوست بر اثر انجام میکرونیدلینگ حساس تر شده و نور مستقیم خورشید به پوست آسیب می رساند.

در نتیجه باید برای قرار گرفتن در زیر آفتاب یا از کلاه آفتاب گیر استفاده شود و یا کلا از انجام این کار پرهیز گردد.

پرهیز از انجام فعالیت های سنگین و ورزش به مدت حداقل یک هفته:

انجام دادن فعالیت های سنگین و ورزش که باعث تعریق بدن می شوند در مدت یک هفته پس از انجام میکرونیدلینگ مضر است زیرا تعریق بدن در این مدت زمان به پوست آسیب می رساند.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ – استفاده مداوم از کرم ضدآفتاب پس از بهبودی پوست صورت:

از آنجایی که بعد از انجام دادن میکرونلیدلینگ پوست صورت حساس و نازک تر می شود، باید تا مدت حداقل دو هفته پس از انجام دادن میکرونیدلینگ به صورت مداوم از کرم ضد آفتاب استفاده شود تا پوست دچار آسیب نگردد.

دوستان عزیز رعایت تمامی مراقبت های ذکر شده در قسمت فوق، بسیار مهم و حیاتی هستند و باید حتما به آنها توجه شود. در غیر این صورت ممکن است که مشکلاتی برای شما عزیزان به وجود آیند.

سخن پایانی:

ما در این مطلب سعی کردیم که تمامی مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ را برای شما عزیزان شرح دهیم تا در هنگام استفاده از این روش دچار مشکل نشوید. امیدواریم که مطالب ذکر شده برای شما عزیزان مفید و مسمر ثمر واقع شده باشد.

در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید، می توانید به مطالعه سایر مطالب ما بپردازید.

 

 

 


Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار و مقالات

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار

ترمیم مو به روش تار به تار چیست؟ مزایای روش تار به تار چیست؟ امروزه عوامل و مسائل بسیار زیادی باعث افزایش ریزش مو در افراد در سراسر جهان شده اند و نیاز به استفاده از روش هایی برای ترمیم مو را در افراد اف... (ادامه)

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق

زاویه سازی صورت گرد و چاق چگونه انجام میشود؟ زاویه سازی صورت یکی از عمل های زیبایی به شمار می رود که با نام مادلینگ چهره نیز شناخته می شود. زاویه سازی صورت در بین رده های سنی و به خصوص قشر جوانان، محبوبیت ب... (ادامه)

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست

کلاژن تراپی پوست چیست؟ مزایای کلاژن درمانی پوست چه می باشد؟ تفاوت کلاژن تراپی پوست با کلاژن سازی چیست؟ همان طور که می دانید کلاژن یکی از فراوان ترین پروتئین هایی است که در بدن انسان وجود دارد که این پرو... (ادامه)


تماس باما

  • 021-87700000
  • 021-88080915

آدرس

تهران – سعادت آباد بلواردریا بین خیابان گلها و خیابان رامشه پلاک ۷۰ - طبقه ۳

قوانین و مقررات

2021 | کلینیک مدرن | طراحی شده توسط سئوکار