کلینیک تخصصی مدرن

Modern Clinique

کاشت مو , لاغری , زیبایی

کاشت مو

کاشت مو چیست؟

یک نوع جراحی می باشد که در آن مو را در نواحی کم موی سر و یا خالی ( بدون مو ) قرار می دهند.

پزشکان در آمریکا این عمل را از دهه ی ۱۹۵۰ انجام می دهند اما تکنیکها در سالهای اخیر بسیار تغییر کرده اند.

شما معمولا این عمل رو باید در مطب پزشک انجام بدهید. در ابتدا جراح پوست سر شما را تمیز می کند و داروهای بی حسی را تزریق می کند که پشت سرتان بی حس شود.پزشکتان یکی از دو روش کاشت ( FUT FIT ) را برایتان انتخاب می کند.

با روش FUT جراحان یک نوار ۶ تا ۱۰ اینچی از پشت سرتان بر می دارند. نوار فوق را کناری نگه می دارند و پوست را با بخیه می بندند. این ناحیه فورا با موهای دور آن مخفی می شود.

در مرحله ی بعدی تیم جراحان نوار جدا شده پوست سر رو به ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ گرفت کوچک ( Graft Small) تقسیم می‌کنند. ( بصورت تک تک یا دسته های چند تایی ) تعداد و نوع گرفتی که شما از سرتان می توانید بردارید به نوع مو ، کیفیت ، رنگ و سایز ناحیه ای که شما در آن کاشت را می خواهید انجام دهید بستگی دارد.

اگر شما روش FIT را انجام می دهید ، تیم جراحی پشت سرتان را شیو می کنند. سپس فولیکولهای موهایتان را از آنجا به صورت دانه به دانه بر می دارند. آن ناحیه خوب خواهد شد و فقط نقطه های کوچکی هستند که موهای موجودتان آنها را می پوشانند.

بعد از این قسمتها هر دو فرآیند مثل هم هستند. پس از آماده شدن گرفتها ، جراح ناحیه ای را که قرار است مو در آنجا قرار بگیرد تمیز و بی حس می کند سپس سوراخها یا روزنه هایی را با استفاده از چاقوی جراحی یا سوزن ( پانچ ) ایجاد می کند و با ظرافت تمام هر گرفت ( Graft ) را در یکی از سوراخها قرار می دهد. همچنین جراح از دیگر اعضای تیم برای کاشتن گرفتها(Grafts) کمک خواهد گرفت.

بستگی به اندازه ی ناحیه ای که شما می خواهید کاشت را انجام بدهید، پروسه‌ی کاشت زمان خواهد برد ( حدود ۴ الی ۸ ساعت ) شما ممکن است بعدا به یک مرحله دیگر عمل کاشت نیاز داشته باشید. اگر ریزش مویتان ادامه پیدا کند یا اینکه تصمیم داشته باشید موهای ضخیم تری داشته باشید.

Top